24 Saat açık belediye geliyor
SEÇİM

24 Saat açık belediye geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Mustafa Sarıgül, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Şişli belediye başkan adayı oldu. 7/24 sahada seçim çalışmalarını sürdüren Mustafa Sarıgül ile konuştuk: “Hepimizin belediyesi geliyor. 24 saat açık belediye geliyor.”

“ŞİŞLİ’Yİ MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

Şişlililer için vaatleriniz neler?

Bu seçimde Şişli’nin başarısı ortaya çıkacak. Şu an Şişli yorgun, ışığı sönmüş, parçalara bölünmüş, Türkiye’nin gündeminden düşmüş bir Şişli var. Şişli yapacağı aktif çalışmalarla tekrar ülkenin gündemine oturacak.

YENİ YILDA NİŞANTAŞI ŞAHLANACAK

Neler yapmak istiyorsunuz. Şişli, nasıl tekrar gündem olacak?

Şişli Belediyesi’nde gün batmayacak. Her daim zirve, her daim gündemde olacağız. Çünkü onların ağabeyleri, kardeşleri göreve gelecek ve onlar için ve onlara en iyi hizmeti verebilmek için mücadele edecek. Şişli’de başarının göstergesi kararlı, verimli ve uyumlu olmaktır. Belediye personeli tüm kamu kurum ve kuruluşları tam bir anlayış birliği içerisinde kararlı, verimli ve uyumlu olacağız. ‘Sağduyu sahibi sorumluk taşıyan açık ve net belediye yola çıktı; geliyor gözün aydın Şişli’ diyorum. Tüm bayramlar Şişli’de yine eski coşkusu ille kutlanacak. 19 Mayıslar, 23 Nisanlarda herkes bilecek Şişli’de bayram havası var. Şişli’de coşku var. Şişli’de kutlama var. Birlik beraberlik ve huzur var. Ve önemlisi Şişli’nin sönen ışıkları yeniden yanacak. Yeni yılda Nişantaşı şahlanacak. Dünya yeniden 10’dan 9’a geri sayarken Türkiye’yi Nişantaşı’ndan gösterecek. Tüm dünya kanallarına ‘Buradayız yine’ diye sesleneceğiz.

ŞİŞLİ’Yİ ANCAK BİLEN BİRİ YÖNETEBİLİR

 

Hayalinizdeki Şişli’yi anlatabilir misiniz?

19 Mayıslar, 23 Nisanlar, ramazan, kurban bayramları büyük bir coşkuyla ilçemizde kutlanırdı ama son beş yıldır bu coşku yerini sessizliğe bıraktı. Şişli’de yok olan o coşkuyu tekrar yerine getireceğiz. Şişli’yi ancak anlayanlar yönetebilir. Şişli’nin her köşesini, her bireyini, tüm farklılıklarını bilen biri yönetebilir. Ayrıca Şişli’de eğitime büyük önem veriyoruz, gençlerimize sahip çıkacağız, her biri meslek sahibi olacak. Şişli daha güvenli bir ilçe olacak, belediyemiz dostça, modern, şefkatli vatandaşa yakın bir takımla Şişli’ye hizmet edecek. Sivil toplum kuruluşları Şişli Kent Konseyi, Şişli Belediyesi, muhtarlarımız, spor kulüpleri ortak akıl, ortak yönetimi ile Şişli’de işbaşına geliyor.

 Şişli’de görevdeyken  neler yaptınız?

- 27 yeni okul mModern sağlık merkezleri mAçık ve kapalı spor kompleksleri

-Derviş Eroğlu Kültür Merkezi m Nâzım Hikmet Kültür Merkezi m Cemil Candaş Kültür Merkezi mHer mahalleye modern taksi durakları

- Mahalle Muhtarlık binaları

- Emekliler için sosyal tesisler

-  Şişli Öğretmen Evi

-  Van Öğretmen Evi

-  Kadın konaklama merkezleri

- Kadın spor merkezleri

- Alzheimer Gündüz Bakım Evi

Sosyal Medyada Paylaş